Bun venit in Comuna Cârţa, judetul Sibiu!

Vânătoare de comori

20 septembrie 2016

Comuna în care locuim ascunde nebănuite comori. Descoperindu-le înseamnă că drumurile prin localitate au fost făcute cu spirit de observaţie. Elevii şi cadrele didactice din şcoala noastră au organizat o „vânătoare de comori” în sensul de a descoperi lucrurile frumoase şi reprezentative ale comunei. Acţiunea a fost un real succes, elevii şi profesorii au descoperit frumuseţi ascunse, iar interesante au fost poveştile concetăţenilor care au explicat vechimea caselor, monumentelor etc. Este şi o invitaţie adresată tuturor locuitorilor să-şi preţuiască locul în care trăiesc.

Last modified: 19 decembrie 2016

Comments are closed.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

Acest site foloseşte cookies. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close