Bun venit in Comuna Cârţa, judetul Sibiu!

O SĂPTĂMÂNĂ ÎNCĂRCATĂ

13 aprilie 2017

Elevii Şcolii Gimnaziale Cîrţa, clasele pregătitoare, I, a II- a şi a III-a, au participat la Festivalul EMI, un festival interjudeţean de muzică organizat de Şcoala Nicolae Iorga din Sibiu. Cu spectacolul „EMI în pădurea fermecată” au obţinut premiul II, într-o competiţie între 20 de şcoli. Copiii s-au bucurat să urmărească spectacolele minunate a celorlalţi colegi de generaţie, în cadrul minunat al sălii Thalia din Sibiu. Munca intensă a elevilor, dar şi a cadrelor didactice Pascu Leon, Bordean Virgil, Paula Bucei a fost pe deplin răsplătită.

În altă ordine de idei, trei elevi din clasa a II-a au participat la faza judeţeană a Olimpiadei Tradiţii Artistice Tradiţionale, desfăşurată la biblioteca Astra din Sibiu. Cei trei, Monica, Ianys şi Stef, la prima participare, au cucerit fiecare câte un premiu II la pictura icoanelor pe sticlă. Este un rezultat promiţător pentru începători, deoarece şcoala noastră se mândreşte cu tradiţie la pictat icoane cu premii I la faza naţională.

Last modified: 13 aprilie 2017

Comments are closed.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

Acest site foloseşte cookies. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close